Slyvų veislės „Volzhskaya krasavitsa“ aprašymas, auginimas ir priežiūra

Vietinės veislės „Volzhskaya krasavitsa“ slyva su dideliais skaniais vaisiais yra plačiai paplitusi Centrinėje Rusijoje. Slyvų pasėliai pradeda derlių nuo 4 metų nuo to laiko, kai jie pasodinami sode. Veislė išsiskiria ankstyvu nokinimu, dideliu produktyvumu, geru atsparumu šalčiui. Dideli vaisiai, turintys puikias skonio savybes, tinkami įvairiems tikslams.

„Volgos“ grožio pasirinkimo istorija

1939 m. Eksperimentinėje sodininkystės stotyje Kuibyševe mieste selekcininkas Jevgenijus Petrovičius Finajevas kirto veisles „Renclode Bove“ ir „Skorospelki red“. Taigi buvo gauta slyvų rūšis, kuri buvo pavadinta Volgos grožiu. 1965 m. Veislė buvo įtraukta į Rusijos Federacijos valstybinį registrą. Vaismedžiai skirstomi į Žemosios Volgos, Vidurinės Volgos ir Centrinius regionus.

Slyvų aprašymas ir skiriamieji bruožai

Slyva greitai auga, siekia 6-7 m aukštį. Kamienas tiesus, žievė lygi, pilka su pelenų atspalviu. Šakos galingos, plikos. Nedideliame kiekyje yra baltųjų lęšių. Karūna yra vidutiniškai tanki, iškilusi, rutulinė.

Stambūs ovalūs lapai yra plokšti, nuobodu, vidutiniškai žemaūgiai, su užapvalintu pagrindu ir aštriu galu. Lapo ašmenys turi serbento-krenato kraštą, pritvirtintą prie vidutinio storio žirnelio su 2 spalvotomis liaukomis. Slyvų vaisiai vystosi puokštėse. Baltos spalvos gėlės renkamos žiedynuose po 2–3 dalis.

Slyvų vaisiai yra ovalūs, dideli, su iškilia siūle, sveria apie 35 g. Prinokusios slyvos su ryškiu vaškiniu kailiu įgauna vientisą purpurinę spalvą ir rausvą atspalvį. Oda yra vidutiniškai tanki. Yra vidutiniškai baltų poodinių taškų. Plaušiena yra tolygiai geltonai oranžinė, sultinga, malonaus saldaus ir rūgštaus skonio (4,5 balo). Sultys yra skaidrios. Akmuo yra ovalus, vidutinio dydžio, smailus iš abiejų pusių, lengvai atsiskiria.

Volgos grožis

Slyvų veislės "Volzhskaya" grožio savybės

„Volgos“ grožio su žaliais auginiais reprodukcinė sėkmė siekia apie 40 proc. Dažniausiai veisimas vykdomas skiepijant. Slyvoms pirmenybė teikiama lengvam ir vidutinio priemolio priemaišiniam, vidutiniškai drėgnam chernozeminiam dirvožemiui. Geriausiai auga molio-karbonato kompozicijos dolomito ar kalkingo marmurio dirvožemyje.

Slyvos gerai toleruoja silpnas šalnas, apsaugotas nuo vėjo, gerai apšviestose vietose.

Daugelis žmonių mėgsta didelius sultingus vaisius su ryškiai geltonu saldžiu minkštimu. Ši veislė yra labai populiari sodininkų tarpe dėl ankstyvos brandos, taip pat dėl ​​reguliaraus gausiai vaisinio vaisiaus, užtikrinančio tinkamą laistymą ir sistemingą šėrimą.

slyvų uogos

Slyvų atsparumas pogrindinei temperatūrai ir sausrai

Dėl storos slyvos žievės „Volga“ grožis gali ištverti vidutinį šaltį be pasekmių. Kalbant apie žiemos atsparumą, veislės kokybė yra vidutinė. Esant stipriam šalčiui, vegetatyviniai pumpurai gali užšalti ir susmulkėti, sumažindami slyvų derlių. Gerai atlaiko sausus metus.

Poveikis vabzdžiams ir ligoms

Slyvų veislėje „Volzhskaya grožis“ retai stebimas dantenų tekėjimas. Taip pat augalas yra atsparus pilkajam puviniui. Susižeidimo rizika padidėja, kai ją sugadina slyvų kandis ar vyšnių dramblys. Jautrumas kandžiai yra žemas, 0,5–1%.

Slyvų apdulkintojai

Veislė laikoma savaime derlinga, jei pasodinsite keletą panašių žydėjimo laiko slyvų viena šalia kitos, galėsite pagerinti derlių. Apdulkintojai, tinkantys „Volgos“ grožiui, yra „Skorospelka Krasnaya“, „Zhiguli“, „Mirnaya“, „Ternosliv Kuybyshevskaya“.

derlius prinokęs

Slyvų derlius ir vaisiai

Slyvų sodinukai nuo pasodinimo nuolatinėje vietoje pradeda duoti vaisių 4-5 metus. 6-8 metų vaisinių augalų derlius yra apie 8-10 kg, po 9-12 metų - 13-25 kg. Žydėjimas prasideda gegužės viduryje. Vaisiaus skonis įgyja būdingą saldumą rugpjūčio pradžioje. Derlius nuo 10 iki 25. Slyvos yra vidutiniškai tinkamos gabenti. Vaisius rekomenduojama vartoti iki rugsėjo pradžios.

Vaisių laikymas ir naudojimas

Derliaus nuėmimas sausu, saulėtu oru prailgins šviežių slyvų tinkamumo laiką. Po lietaus šlapi vaisiai tampa liekni, jų skonis ne toks ryškus. Suplėšyti drebulės dedami ne daugiau kaip 4 sluoksniais į medinius arba plastikinius indus, išklotus popieriumi.

Laikymo laikotarpiu slyvos pradeda prarasti savo naudingąsias savybes ir skonio savybes, todėl vaisius rekomenduojama vartoti nedelsiant arba perdirbti.

idealūs vaisiai

Neprinokę vaisiai kelioms dienoms paliekami kambariuose, kuriuose kambario temperatūra yra 22–25 laipsniai. Laikymo laikas iki 6 laipsnių temperatūros, be tiesioginių saulės spindulių ir ne daugiau kaip 90% drėgmės, yra 2 savaitės. Ilgesniam laikymui slyvų vaisiai užšaldomi, pašalinus kaulą.

Pagrindiniai slyvų privalumai ir trūkumai

Pagrindinės teigiamos „Volga“ grožio slyvų savybės yra gausus reguliarus vaisinis augimas, ankstyvas žydėjimas ir nokinimo laikotarpiai, dideli dydžiai ir puikios skonio savybės bei galimybė juos transportuoti.

Iš neigiamų savybių jie atkreipia dėmesį į didelį medžių dydį, gėlių žiedpumpurių užšalimo grėsmę nuo vėlyvų šalnų, tikimybę nulaužti žievelę sezono metu, kai gausu kritulių.

teigiami bruožai

Kaip pasodinti slyvą svetainėje

Norint užauginti sveiką, gerai išsivysčiusį slyvą, sodinant reikia atsižvelgti į daugelį veiksnių. Ypatingas dėmesys skiriamas sodinukų pasirinkimui, parenkami tinkami apdulkintojai, suderinami kaimynai, sodinimo vietos.

Sąvokų nustatymas

„Volzhskaya“ grožio slyvas leidžiama sodinti rudens laikotarpiu (rugsėjo pabaigoje) arba nuo balandžio vidurio iki gegužės pradžios. Pavasarinis sodinimas pripažįstamas racionalesniu.Sėjinukas dedamas į pašildytą žemę, leidžiančią greitai prisitaikyti naujoje vietoje, išsiugdyti šaknis ir oro dalis prieš prasidedant žiemos šalčiams.

Geriausios slyvų sodinimo vietos pasirinkimas

Pageidautina, kad veislė „Volzhskaya krasavitsa“ būtų sodinama ant lygaus reljefo ar ploto su nedideliu nuolydžiu. Slyvos mėgsta daug saulės, geriau auga ir suteikia daugiau vaisių gerai apšviestose, apsaugotose vietose. Dirva turi būti kvėpuojanti, pavyzdžiui, nuo lengvo iki vidutinio priemolio. Nerekomenduojama sodinti slyvų žemumose, kuriose yra didelis dirvožemio drėgmės laipsnis, taip pat vietose, kuriose artima požeminio vandens vieta.

vasarinis augalas

Slyvų suderinami ir nesuderinami kaimynai

Slyvas galima sodinti šalia obelų. Bendras auginimas su vyšniomis, vyšniomis, persikais, graikiniais riešutais, kriaušėmis yra nepageidautinas. „Volgos“ grožis tyliai koegzistuoja su aviečių, serbentų, agrastų, sausmedžio ir braškių krūmais.

Sėjinukų paruošimas

Patartina įsigyti 1–1,5 m aukščio 2 metų medžius.Renkantis atkreipkite dėmesį į šaknis ir augalo išvaizdą. Šaknies sistema turi būti gerai išsivysčiusi, šiek tiek drėgna, nuo 20 cm ilgio, sveiki sodinukai turi lygią žievę, be pažeidimų ir sausus ūglius. Prieš sodindami pašalinkite lapus, sulaužytas šakas, džiovintas šaknis.

Sodinimo technologinis procesas

Apsisprendę dėl vietos, jie iškasa 0,5 m gylio, 1 m pločio skylę. Dirva sumaišoma su organinėmis arba kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis. Gautas mišinys supilamas į duobę su piliakalniu, o ten dedamas medinis kaištis.

surinktas kaušas

Sėjinukas dedamas ant paruošto žemės paviršiaus aukščio šiaurinėje pusėje kaiščio atžvilgiu, ištiesinamos ir tolygiai išdėstomos šaknys, apibarstomos žeme. Tokiu atveju medis periodiškai purtomas, dirva šiek tiek sutramdoma, kad neliktų tuštumų.

Šaknies apykaklė turėtų būti 5 cm virš žemės paviršiaus. Po sodinimo sodinukas yra pririštas prie atramos.

Pusantro metro atsitraukęs nuo bagažinės, aplink perimetrą iškasamas įdubimas laistymui. 1 slyvai reikia 3 kibirų vandens. Po to beveik bagažinės plotas mulčiuojamas pjuvenomis arba supuvusiu mėšlu.

Slyvų priežiūros taisyklės Volzhskaya grožį

Kaip ir bet kuris vaismedis, slyvai reikalinga sisteminė priežiūra. Norint gauti gerą skanų derlių, būtina užtikrinti tinkamą laistymą, viršutinį padažą, genėjimą, taip pat laiku gydyti nuo kenkėjų ir ligų. Tinkamas dėmesys skiriamas vainiko formavimui ir bagažinės apskritimo priežiūrai.

laistyti šaknis

Laistymas ir šėrimas

Organizuojant laistymą svarbu išlaikyti pusiausvyrą. Sausra lemia, kad kiaušidės nukrinta, o dėl per didelės drėgmės vaisiai gali įtrūkti. Pašalinus vaisius ir prieš prasidedant šaltam orui, papildoma drėgmė netrukdys žydėti, formuotis ir bręsti slyvoms.

Trąšas galima naudoti visą sezoną, laikantis rekomenduojamo medžiagų kiekio. Pavasarį ir rudenį viršutiniu padažu siekiama maitinti šaknis, vasarą - viršutinė žemės dalis. Pavasarį atliekami 3 tvarsčiai:

  • prieš žydėjimą: 30 g / m22 amonio nitrato tirpalas;
  • žydėjimo metu: 10 g karbamido / 5 l vandens;
  • po žydėjimo: reikalaukite 1 kg vištienos išmatų į 12 litrų vandens (sunaudokite 2 litrus 1 slyvos).

Vasarą naudojami kalio ir fosforo papildai. Rudenį medžiai tręšiami, kad jie būtų paruošti žiemai. Dažniausiai naudojamas chloridas arba sulfido kalis, superfosfatas.

bagažinės ratas

Karūnos formavimas

Pirmaisiais augimo metais slyvų sodinuko nereikia pjaustyti. Nuo 2-ųjų metų pavasarį, kai pumpurai pabunda, jie pradeda formuoti karūną retai ar pakopomis, išvengdami stipraus sustorėjimo ar per didelio retinimo. Centrinis laidininkas turėtų užimti pirmaujančią poziciją, jis supjaustomas 2/3.Pagrindinės šakos paliekamos 20 cm ilgio, šoniniai ūgliai sutrumpinami iki 15 cm virš pumpuro, nukreipti žemyn.

Genėjimas kartojamas vasarą, pašalinant iki 20 cm ūglius. Stiprios šakos atlenkiamos atgal, tvirtinamos virvelėmis. „Volzhskaya“ slyvai pirmenybė teikiama nedidelio laipsnio, suformuojant tris pakopas:

  • pirmajam - maždaug 70 cm aukštyje nuo dirvos paviršiaus naudojamos 3 šakos;
  • antrasis pagamintas iš 2 šakų, 70 cm atstumu nuo pirmosios;
  • trečioji 1 šakos pakopa dedama 50 cm atstumu nuo antrosios.

Tolesnę slyvų priežiūrą sudaro metinis retinimas, konkuruojančių, sausų, pažeistų šakų pašalinimas.

suformuotos karūnos

Ligos ir kenkėjai, kontrolės ir prevencijos metodai

Stiprus, gerai prižiūrimas Volgos grožio slyvų medis yra atsparus pagrindinėms ligoms, užtenka periodiškai atlikti prevencines priemones jam apsaugoti. Atsiradus žalos požymiams, reikia imtis skubių priemonių.

Clasterosporium ligai, moniliozei, grybelių vystymuisi naudojamos šios priemonės:

  • pavasarį 2 procedūros su „Fitosporin“ pagal instrukcijas;
  • žydėjimo pabaigoje, auginimo sezono metu, 2 procedūros su „Horus“ arba „Fast“;
  • profilaktikai 5% karbamido tirpalas, 3% Bordo skystis, „Actellic“.

Iš amarų naudokite „Bitoxibacillin“, „Skor“, „Planriz“, „Zircon“, „Aktofit“. Norėdami išvengti vyšnių dramblio veisimosi pavasarį, jie kasti dirvą po medžiu.

priimti sprendimą

Statinės apskritimo priežiūra

Pirmaisiais metais po pasodinimo svarbu švelniai atlaisvinti ir pašalinti piktžoles iš viršutinio dirvožemio sluoksnio aplink slyvos kamieną. Tai suteiks jaunam medžiui maksimalų maistą ir prisotinimą deguonimi, prisidės prie greito įsišaknijimo ir normalaus vystymosi.

Slyvų apsauga nuo graužikų

Slyvų medžius gali sugadinti kiškiai ir volai, todėl turėtumėte patikimai uždengti lagaminus ar naudoti specialias atgrasymo priemones. Kad žievė būtų apsaugota, medžiai apvynioti spygliuotosiomis juostomis, stogo veltiniu, stiklo pluoštu ar tinkamomis medžiagomis po ranka. Aplink slyvas galite apstatyti eglių šakų šakeles, įrengti metalinę tinklelį.

Prieglauda žiemai

Jaunam daigai nereikia šerti. Žiemai jis turi būti padengtas šakomis, šieno sluoksniu ir surištas virve. Taip pat galite vynioti daigus keliais popieriaus sluoksniais. Suaugusiems augalams kamieno ratas uždengiamas, kamienai ir stambios šakos balinami.

prieglauda žiemai

Patyrusių sodininkų atsiliepimai apie slyvų veislę "Volzhskaya krasavitsa"

Olegas, 45 metai

12 metų ji augo Volzhskaya veislės slyvų sode. Medis išaugo didelis, derlių renku kiekvienais metais, vaisiai dideli, labai skanūs. Svarbiausia - laiku ir tinkamai prižiūrėti medį.

Liudmila, 37 metai

Man labai patinka ši įvairovė. Auga svetainėje be apdulkintojų. Slyvos labai sultingos, skanios, beveik visos valgomos šviežios. Gerai prilipti prie šakų, jie ilgai nenukrenta, kai subręsta. Sunku pasiekti visas šakas, medis išaugo labai didelis.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas