Pomidorų Indigo Rose veislės charakteristikos ir aprašymas

„Indigo rožių“ pomidorai teisingai laikomi tikru pasirinkimo stebuklu. Tai novatoriška įvairovė, kuri savo ženklą padarė 2015 m. Mes skolingi jo išradimui selekcininkams iš Oregono universiteto, JAV. Skiriamasis šios veislės bruožas yra mėlyna pomidorų spalva. Tai unikali įvairovė, vis dar vienintelė pasaulyje. Nepaisant pastarojo meto išvaizdos, ši pomidorų veislė rinkoje jau įgijo didžiulį populiarumą ir ne tik dėl savo nepalyginamos spalvos, bet ir dėl unikalios sudėties. Kokia paslaptis? Išsiaiškinkime.

Reikalas tas, kad šios veislės spalva sodriai mėlynai violetiniame atspalvyje įmanoma dėl vaisiuose esančios tam tikros medžiagos, vadinamos antocianinu. Dėl didelio antocianinų kiekio vaisiuose tokios pomidorų veislės jau buvo vadinamos „super maistu“. Kodėl ši veislė buvo išrasta JAV ir ten sulaukė milžiniško populiarumo? Triukas yra tas, kad antsvorio problema yra tikra bėda amerikiečiams. O medžiaga antocianinas efektyviai degina riebalus ir taip kovoja su nutukimo problema.

Taip pat labai svarbu valgyti tokius pomidorus, net sergant diabetu. Prieš išradus tokį pomidorą, tokiuose gausiuose kiekiuose antocianinų buvo galima rasti visose mėlynose uogose: mėlynėse, mėlynėse, bruknėse, juoduosiuose serbentuose. Dabar net pomidorai sugeba labai efektyviai kovoti su tais papildomais svarais.

Kokia ši įvairovė

Kadangi ši unikali veislė yra įdomi būtent dėl ​​savito vaisių dažymo, veislės aprašymą pradėsime nuo pačios daržovės savybių. Daržovių „užjūris“, kaip ir jos pavadinimas. Mes jį tiesiog vadinsime Rose.

Pats vaisius yra apvalios formos daržovė, formavimo pradžioje jis būna žalios spalvos (kaip ir paprasti pomidorai), o subrendęs įgauna sodrią melsvai violetinę spalvą, kuri artėja prie juodos spalvos. Viduje vaisius turi ryškią raudoną spalvą, būdingą visiems likusiems jo artimiesiems. Vaisių svoris siekia 40–50 gramų, visos daržovės ant krūmų yra vienodos, maždaug vienodo dydžio, spalva gali skirtis nuo vienodai mėlynos iki mėlynai raudonos (vaisiaus galas yra raudonas).

Daržovės skonis saldus, gana tankios konsistencijos, gerai toleruoja transportavimą dėl savo tvarkingo ir vienodo dydžio vaisių, turi labai gerą prekybą ir garbingą išvaizdą.

pomidorų indigo rožė

Svarbu žinoti! Šios veislės pranašumas yra padidėjęs atsparumas tokiai dažnai ligai kaip pilkasis puvinys. Ši veislė priklauso lemiantiems augalams, kurių augimas yra ribotas.Gerai auga kambariuose ir balkonuose, tam naudojamos specialios talpyklos ir konteineriai. Šis auginimo būdas pasižymi puikiu dekoratyvumu ir visada turėsite ne tik sveikų ir skanių daržovių, bet ir nuostabų bei unikalų jūsų namų ar buto papuošimą.

Kurdami šią veislę selekcininkai naudojo mėlynių ir snapdragon genus. Dėl šio genų derinio naujoviška įvairovė yra labai atspari vėlyvajam pūtimui.

Apžvalgos rodo, kad šis pomidoras net nebuvo užkrėstas vėlyvu pūtimu iš sergančio kitos veislės giminaičio. Tai yra labai reta visų šiuo metu egzistuojančių pomidorų veislių kokybė.

pomidorų pjūvis

Šio pomidoro savybė nebūtų išsami be visų jo privalumų aprašymo. Jie apima:

 1. Aukštas produktyvumas.
 2. Dekoratyvus ir egzotiškas.
 3. Atsparus visoms ligoms.
 4. Puikus gabenamumas.
 5. Nauda kūnui kovojant su papildomais svarais.
 6. Hipoalerginiai.
 7. Puikus skonis.
 8. Nepretenzingas auginant ir prižiūrint.
 9. Rožė linkusi ištverti temperatūros kraštutinumus tvirtumu.
 10. Geras atsparumas šalčiui. Atlaiko šalnas iki minus 5 laipsnių.

Tarp šios veislės trūkumų galima paminėti palyginti vėlyvą nokinimo periodą, trumpą vaisių galiojimo laiką ir poreikį teisingai suformuoti krūmą.

Šiuos pomidorus galite nuimti po 80–100 dienų po pasodinimo.

Naudingos savybės

Be aukščiau išvardintų šio pomidoro sugebėjimų deginti riebalų perteklių, jis turi ir daugiau teigiamų savybių žmogaus organizmui:

 1. Reguliarus šios veislės pomidorų vartojimas žymiai sumažina kraujagyslių ligų riziką.
 2. Tyrimai parodė, kad pomidorų valgymas gali slopinti vėžio ląstelių susidarymą.
 3. Reguliarus pomidorų vartojimas stiprina kraujagyslių sieneles.
 4. Remiantis naujausiais tyrimais, pomidoruose yra medžiagos, stiprinančios regėjimą.

Auginimo ir priežiūros taisyklės

Ši veislė labai nepretenzinga prižiūrint ir norint užauginti puikios kokybės pomidorus, turėtumėte laikytis šių rekomendacijų:

priežiūros taisyklės

 1. Prieš sodinimą sėklos turi būti mirkomos ir palaukite, kol išbrinks, po to jas reikia apdoroti silpnu kalio permanganato tirpalu.
 2. Sėti sėklas būtina minkštoje ir purioje dirvoje.
 3. Pasodinus sėklas, dirvą reikia purkšti purkštuvu, tada rekomenduojama kasdien laistyti, kol sėklos sudygs.
 4. Augant daigams, būtina reguliariai tikrinti augalus ir pašalinti silpnus bei negyvybingus.
 5. Daigai turi būti šeriami tik tuo atveju, jei jie nėra pakankamai stiprūs prieš pasodinant į atvirą žemę.
 6. Pasodinus atvirame grunte, dirvą reikia mulčiuoti drožlėmis ar adatomis.

Vykdydami šias paprastas rekomendacijas, patys galite užsiauginti puikių „Indigo Rose“ pomidorų. Ir skanūs ir gražūs pomidorai visada bus ant jūsų stalo, o namuose ar svetainėje bus puiki ir unikali puošmena. Šios rūšies pomidorai tinkami vartoti šviežius ir perdirbti.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas