Sodinti, auginti ir prižiūrėti pomidorus polikarbonato šiltnamyje

Daugybė patyrusių daržovių augintojų yra susipažinę su pomidorų auginimo šiltnamyje technologija ir jame nėra nieko keisto. Galų gale, naudodamiesi šiuo metodu, galite gauti gerą derlių ištisus metus.

Pomidorų auginimas polikarbonato šiltnamyje yra sudėtingas darbas, kurį sunku paruošti. Todėl jūs turite iš anksto žinoti, kaip auginti ir kaip tinkamai sodinti pomidorus šiltnamiuose.

Šiltnamio veislės

Prieš augindami pomidorus polikarbonato šiltnamyje, turite pasirinkti tinkamiausią šio auginimo metodo veislę. Yra daugybė pomidorų rūšių, kurie gerai auga šiltnamiuose.

Jaučio širdis

Veislė išsiskiria lemiamais ir energingais krūmais, kurie gali užaugti iki dviejų metrų. Tokio augalo sodinimas ir priežiūra turi būti atliekami teisingai. Išeinant būtina apipjaustyti ir surišti krūmus, kad jie nebūtų pažeisti pagal vaisių apkrovą.

Pirmieji vaisiai pasirodo praėjus 100–130 dienų po pomidorų pasodinimo polikarbonato šiltnamyje.

Geriausiu atveju vienas augalas gali surinkti apie dešimt kilogramų pomidorų. Didžiausi vaisiai yra krūmų apačioje, o mažesni pomidorai - viršuje. Pomidorai yra tamsiai aviečių spalvos, jų vidutinis svoris yra šimtas gramų. Tačiau jei pomidorų priežiūra polikarbonato šiltnamyje buvo atlikta teisingai, tada masė gali būti didesnė nei 500 gramų.

galvijų širdies pomidorai atvirame lauke

Rožinis dramblys

Tai gana dažna didelio vaisinio šiltnamio veislė, kurią rekomenduojama auginti šiltnamiuose. Rožinis dramblys netinka kiekvienam sodininkui, nes jam reikia priežiūros ir dėmesio. Todėl prieš sodinant rekomenduojama išmokti prižiūrėti pomidorus polikarbonato šiltnamyje. Tinkamai prižiūrėdami, galite gauti daugiau nei vieną kilogramą sveriančių pomidorų.

Rožinis dramblys turi vidutinio dydžio krūmus, užaugantys iki 70–80 cm .Pomidorų auginimo metu ant augalo susidaro šepečiai, kiekviename iš jų yra po 5–7 pomidorus. Vaisiai pradeda dainuoti praėjus 100–120 dienų po to, kai pomidorai sodinami į polikarbonato šiltnamį.

Rožinio dramblio vaisiai yra ryškiai rausvos spalvos, apvalios formos ir sveria apie du šimtus gramų. Dėl didelio dydžio pomidorai konservavimui naudojami retai. Dažniausiai jie vartojami švieži arba iš jų gaminamos daržovių salotos.

pomidorų sėklos rausvas dramblys

Karvės širdis

Daugelis žmonių, prieš sodindami pomidorus, ieško našiausių pomidorų. Viena iš šių veislių yra Volovye širdis, kurios pagrindinis bruožas yra dideli vaisiai, sveriantys daugiau nei vieną kilogramą. Kai kurie šią veislę sodina lauke, tačiau norint padidinti derlių, šiltnamiuose rekomenduojama auginti pomidorus.

Karvės širdis išsiskiria aukštais pusantro metro krūmais. Jiems reikia periodinių keliaraiščių ir genėjimo. Taip pat augalas turėtų būti suformuotas į kelis stiebus.

Pomidorai yra rausvos spalvos su lengvu aviečių atspalviu. Jie turi gerą saldaus skonio skonį, kuriame nėra rūgštumo. Užaugintų vaisių tinkamumo laikas nėra labai ilgas, todėl juos būtina vartoti nedelsiant. Dažniausiai jie gamina pomidorų sultis ar konservus.

jautis krūvoje

Mikado rožinis

Šviežių daržovių salotų gerbėjai mieliau augina pomidorus polikarbonato šiltnamyje Mikado rožinis... Būtent iš jų galite paruošti skanias salotas ir patiekalus.

Krūmai išsiskiria savo aukščiu, kuris siekia du su puse metro. Kadangi jie yra per aukšti, pomidorų prie polikarbonato šiltnamio priežiūros reikia reguliariai pritraukti keliaraiščius iki trijų metrų atramų. Taip pat augalui reikia prispausti, kurio metu reikia pašalinti visus lapus ir patėvius, esančius apatinėje krūmo dalyje.

Norint gauti maksimalų vaisių skaičių, reikia laikytis auginimo technologijos ir teisingos pomidorų sodinimo schemos. Jie turi būti sodinami 50 x 50 modeliu, kad įvorės nebūtų per arti viena kitos. Taip pat augalą reikia reguliariai laistyti nusistovėjusiu vandeniu ir maitinti. Jei viskas bus padaryta teisingai, tada vaisiai, sveriantys daugiau nei 500 gramų, augs krūmuose. Jie turi tankią minkštimą ir odą, todėl ilgą laiką juos galima laikyti ir gabenti dideliais atstumais.

pomidorų sėklos mikado rausvos

Šiltnamio paruošimas

Prieš augindami pomidorus polikarbonato šiltnamyje, turite pradėti ruošti kambarį, kuriame jie bus auginami. Rekomenduojama tai padaryti ankstyvą pavasarį, kad būtų laiko pabaigti darbus prieš sodinant augalus.

Skalbimas

Pirmiausia turite atidžiai ištirti viską, kas yra polikarbonato šiltnamyje, kad įsitikintumėte jo vientisumu. Jei paaiškės, kad kai kurie elementai yra pažeisti, turėsite juos pakeisti ir tik po to pradėti skalbti.

Sienas, stogus ir stiklo elementus rekomenduojama plauti ne tik iš vidaus, bet ir iš išorės. Tam rekomenduojama naudoti specialius stiklo ploviklius. Rekomenduojama atkreipti ypatingą dėmesį į sąnarius, nes būtent juose kaupiasi daug nešvarumų.

Pasirengimas dezinfekavimui

Pomidorus sodinti į polikarbonato šiltnamį reikėtų tik iš anksto dezinfekuotame polikarbonato šiltnamyje. Tačiau prieš pradedant apdorojimą, reikia atlikti parengiamuosius darbus.

Prieš dezinfekuodami šiltnamį, turite jį išvalyti iš samanų, kurios galėtų atsirasti žiemą. Norėdami tai padaryti, galite naudoti silpną geležies sulfato tirpalą, su kuriuo galite atsikratyti sporų.

Taip pat šiltnamis turi būti visiškai išvalytas nuo praėjusių metų augalų liekanų. Gana dažnai jie yra ligų šaltinis, todėl, jei jie nėra deginami laiku, tada yra pavojus užsikrėsti pasodintais krūmais.

Kalkių gydymas

Gana dažnai nešildomi šiltnamiai yra apdorojami balikliais. Su jo pagalba jūs galite apsaugoti kambarį nuo tokių ligų kaip baltasis puvinys, užkepimas, vėlyvas pūtimas ir juodos kojos. Dezinfekuoti rekomenduojama rudenį. Balintuvą pavasarį naudoti galima tik tuo atveju, jei pomidorų sodinukų sodinimas šiltnamyje atidėtas gegužės mėnesio pradžia. Jei pasodinsite iškart po dezinfekavimo, tada kalkės pažeis išaugusius krūmus.

pomidorai šiltnamyje

Apdorojimo metu naudojamas specialus tirpalas, paruoštas iš dešimties litrų vandens ir 500 gramų medžiagos. Konstrukcijos stogas ir sienos yra apdorojamos skysčiu, o dumblas naudojamas dezinfekuoti medinius elementus.

Sieros panaudojimas

Kartais dezinfekavimui nešildomoje patalpoje naudojama siera. Tai padeda apsaugoti sodinukus nuo bakterijų ir kitų patogenų. Šiltnamis fumiguojamas siera. Prieš tai turite uždaryti duris ir ventiliaciją, kad dūmai greitai neišnyktų.

Vienam kvadratiniam metrui apdoroti naudojamas šimtas gramų medžiagos. Jei šiltnamyje yra voratinklinės erkės, dozę reikės kelis kartus padidinti.

Gydymas formalinu

Formalinas naudojamas šiltnamiui gydyti, kad jame neatsirastų pelėsių, grybelių ir vorinių erkių. Yra tam tikros šios medžiagos naudojimo paslaptys. Pavyzdžiui, prieš naudojimą būtina sumažinti šiltnamio temperatūrą. Tai daroma taip, kad formalinas neišgaruotų per greitai. Kambarį reikia apdoroti silpnu tirpalu.

Po darbo temperatūra pakyla iki 20-25 laipsnių ir palaikoma šiame lygyje kelias dienas. Šis gydymo metodas bus efektyvus, jei bus naudojamas mėnesį prieš sodinimą.

Sėklų paruošimas

Pomidorų sodinukų sodinimas atliekamas po sėjos ir sudygimo. Tačiau prieš tai turite atlikti išankstinį jų paruošimą.

Mirkyti

Prieš sodinant pomidorus šiltnamyje, sėkla turi būti mirkoma. Tai daroma siekiant pagreitinti pirmųjų ūglių atsiradimą. Kartais po mirkymo sodinukų auginimas pagreitėja 5-10 dienų.

Norėdami mirkyti sėklas, jos dedamos į šiltą vandenį, pašildytą iki 25 laipsnių Celsijaus. Jį keletą dienų reikia užpilti skysčiu. Per tą laiką kas 5-8 valandas turėtumėte pakeisti vandenį į naują.

pomidorų sėklų apdorojimas

Dezinfekavimas

Prieš sodinant pomidorus, pomidorų sėklos dezinfekuojamos. Jose gali būti virusinių ir bakterinių ligų, todėl be dezinfekavimo jauni krūmai gali susirgti ir mirti.

Dezinfekavimui naudojamas mišinys, pagamintas iš silpno 2% vandenilio tirpalo, pašildyto iki 40 laipsnių. Sėklų įdėjimas ir mirkymas mišinyje turėtų būti atliekamas šiltoje patalpoje. Jie turėtų būti perokside 24 valandas, po to sėklos nuplaunamos šiltu vandeniu.

Taip pat galite dezinfekuoti sodinamąją medžiagą mineralinėmis trąšomis. Tam idealus yra kalio nitrato, superfosfato ir mangano mišinys.

Dirvos paruošimas ir sėklų sodinimas

Ne kiekvienas sodininkas žino, kada sodinti pomidorus į polikarbonato šiltnamį. Pomidorų sodinimo daigai laikas priklauso nuo regiono, kuriame jie bus auginami. Vidurinės juostos gyventojams juos rekomenduojama sodinti kovo pirmoje pusėje. Sodininkams iš šiaurinių regionų sodinimą geriau atidėti iki balandžio pradžios.

Dirvos paruošimas

Pomidorams sodinti galite naudoti beveik bet kokį dirvožemį. Norėdami padidinti derlių, į jį galite pridėti lygias dalis durpių ar smėlio. Kai kurie į dirvą taip pat prideda pjuvenų ar devynių minų. Prieš sodinimą, dirva turi būti iš anksto dezinfekuota, termiškai apdorojant. Norėdami tai padaryti, žemė dedama į specialius indus ir dedama į mikrobangų krosnelę arba orkaitę. Nerekomenduojama per ilgai pašildyti dirvožemio. Pakanka jį laikyti orkaitėje apie 20-30 minučių.

Kartais žemėms sterilizuoti naudojamas užšalimo būdas. Paruoštas dirvožemis daigams išnešamas lauke žiemos pradžioje ir ten išlieka tris mėnesius. Grąžinti ją bus galima tik likus kelioms savaitėms iki sėjos.

Iškrovimas

Prieš sodindami pomidorus, turite susipažinti su tuo, kaip tinkamai sodinti sėklas sodinukams auginti.

raudoni pomidorai šiltnamyje

Sėklą rekomenduojama sudėti į mažas, maždaug 15-20 cm aukščio dėžutes, tačiau jos neturėtų būti sodinamos per tankiai. Atstumas tarp kiekvienos sėklos turėtų būti 5-10 cm Jei nenorite sodinti sėklų dėžutėse, tuomet jas galite sudėti į durpių vazonėlius.

Pomidorai turėtų būti sodinami į drėgną dirvą, kad pirmieji ūgliai pasirodytų daug greičiau.

Augantys sodinukai

Būsimo derliaus kiekis tiesiogiai priklauso nuo to, kaip buvo auginami sodinukai. Daigai turėtų būti auginami kambaryje, kurio temperatūra yra aukštesnė nei 20 laipsnių. Todėl auginimui geriau naudoti šildomas patalpas. Prieš pirmąjį sodinukų talpa su pomidorais turėtų būti po filmu. Kai ant sodinukų pasirodys pirmieji lapai, jis turės būti perkeltas į palangę, kad augalas priprastų prie saulės spindulių. Auginant sodinukus, reikia palaipsniui nuleisti temperatūrą. Dienos metu jis neturėtų viršyti 15 laipsnių.

Jauni sodinukai turi būti periodiškai laistomi šildomu vandeniu. Pakanka laistyti augalą du kartus per savaitę smulkiu purškikliu.

Sodinti sodinukus ir prižiūrėti pomidorus

Pomidorus rekomenduojama sodinti šiltnamyje, kai daigai yra pusantro mėnesio. Iki to laiko įvorėse pasirodo pirmieji šepetėliai ir šaknų sistema yra visiškai suformuota. Prieš pradedant darbą, rekomenduojama susipažinti su keletu sodinukų sodinimo patarimų.

Iškrovimas

Teisingas pomidorų pasodinimas šiltnamyje prasideda parenkant optimalią augalo vietą. Nerekomenduojama jo sodinti prastai apšviestose ir tamsiose vietose, nes tai gali neigiamai paveikti pomidorų vystymąsi.

Taip pat turite atlikti dirvožemio paruošimą. Dauguma pomidorų veislių iš dirvos greitai pašalina visas maistines medžiagas. Todėl reikia iš anksto pasirūpinti, kad žemėje būtų pakankamas maistinių medžiagų kiekis. Į dirvožemį įpilama komposto, humuso ir šiek tiek mineralinių trąšų.

Daigai sodinami mažomis skylutėmis. Jų gylis neturėtų būti per gilus. Rekomenduojama padaryti skylutes, kad jos galėtų visiškai uždengti plutos sistemą. Atstumas tarp kiekvienos skylės turėtų būti 35 cm. Atstumas tarp eilučių padarytas daugiau - 60–70 cm. Po to, kai visi daigai buvo sudėti į žemę, plotas purškiamas vandeniu ir sutankinamas.

pomidorai šiltnamyje

Priežiūra

Norint gauti gerą pomidorų derlių, reikia tinkamai prižiūrėti jaunus krūmus.

Ne visi sodininkai žino, ar būtina pomidorus auginti šiltnamyje. Ši procedūra turi būti atliekama be priekaištų. Pirmasis sumedžiojimas atliekamas praėjus kelioms savaitėms po to, kai daigai pasodinami į dirvą. Kitą kartą procedūra kartojama vieną dieną po augalų laistymo.

Per dažnai laistykite pomidorus šiltnamyje nereikalinga. Pakanka tai padaryti kartą per savaitę. Laistymo metu vienam augalo krūmui sunaudojama ne daugiau kaip litras vandens. Tam rekomenduojama naudoti tik šildomą ir nusistovėjusį vandenį. Pomidorams tinkamiausias drėkinimo būdas yra lašinamasis metodas. Tai leidžia vandeniui tolygiai tekėti į dirvožemį ir nedaro įtakos oro drėgmės lygiui.

Išvada

Pomidorus auginti šiltnamyje iš polikarbonato yra gana paprasta. Norėdami tai padaryti, turite ištirti jų auginimo ypatybes ir nuspręsti, kada sodinti pomidorus. Be to, jei pomidorai bus pasodinti į polikarbonato šiltnamį, vaizdo įrašas su išsamiomis instrukcijomis padės jums padaryti viską teisingai.

Atsiliepimai
  1. Ana
    9.09.2017 20:36

    Mes ką tik įrengėme du naujus polikarbonato šiltnamius sode šiais metais, vietoj senų stiklinių daugelį metų auginau „Bull's Heart“ pomidorus, nes dėl jų mėsingumo ir saldumo aš auginu savo sėklas iš paskutinio derliaus. Aš visada auginu pagal visas taisykles, tačiau šį kartą kaimynai patarė man tręšti pomidorus BioGrow augimo aktyvintuvu, derlius geresnis ir jie tariamai turi daugiau, bet aš nepastebėjau didelio skirtumo. Aš nusipirkau ši parduotuvė.

    Atsakyti
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas