Kaip paruošti obuolių auginius pavasarį ir kada laikas skiepyti, kur laikyti

Kiekvieno sodininko, pradedančiojo ar patyrusio, gyvenime ateina laikas, kai jūs turite sodinti vaismedžius. Obuoliai yra laikomi dažnais sodų gyventojais, su kuriais aikštelės savininkams dažnai tenka susidurti. Derliaus nuėmimas obelų skiepijimui turi daug subtilybių, kurių žinojimas palengvins procesą ir leis kaupti atsargas iš gerų žaliavų. Prieš eidami derliaus nuėmimo derliaus, rekomenduojama susipažinti su proceso ypatybėmis, taisyklėmis, patyrusių sodininkų patarimais.

Ką reikia žinoti prieš ruošiant auginius skiepijimui

Prieš nuimant auginius, rekomenduojama išsiaiškinti šių mažų šakos dalių, kurių kiekvienoje yra paslaptingos jėgos, galinčios suteikti gyvybę visaverčiam obeliui, ypatumus. Naujasis medis išlaikys motinos savybes. Būtina sąlyga yra pasodinti augalus iš patikrintų medžių, įsitikinus jų veislės ypatybėmis ir derlingumu.

Savybės, kurias reikia atsiminti kaupiant ūglius vakcinacijai:

 • naudokite tik metinius ūglius;
 • rekomenduojama nupjauti šakas, esančias išorinėse vainiko vietose - stiprios ir gerai išsivysčiusios saulėje;
 • pabandykite nupjauti ūglį iš pietinės obelų dalies - jie turi trumpus intarpus, o akys yra gerai išvystytos.

Skiepijimas vyks be vargo, jei naudosite ūglius, augančius vidurinėje obelų pakopoje - jie laikomi aukščiausia kokybe.

obelų auginių perdirbimo procesas

Kaip atrodo geras šakočio stiebas

Geri skiepijimų auginiai turi keletą bendrų dalykų, kuriuos pradedantieji sodininkai turėtų žinoti. Nuimta obuolių augalų medžiaga turėtų atrodyti taip:

 • ilgis svyruoja nuo 30 iki 40 cm;
 • iš 3–10 metų obelų buvo nupjauti ūgliai;
 • storis - iki 10 mm (maždaug toks pat kaip įprasto pieštuko);
 • yra 3–7 ryškūs inkstai.

Kitas nuimtų auginių bruožas yra tas, kad tarpupirščiai turėtų būti trumpi, nuo jų priklauso, kaip greitai transplantatas įsitvirtins.

Kada ir kaip auginiai nuimami

Paklaustas, kada bus nupjauti auginiai, patyrę sodininkai atsakys užtikrintai - rekomenduojama du kartus užsiimti įdomiu procesu. Eikite į sodą žiemai pasibaigus, pirmosiomis pavasario dienomis arba prieš prasidedant žiemos šalčiams - rudens pabaigoje. Daugelis sodininkų rudenį nupjauna obelų žvyną.

Rudens derliaus nuėmimo nauda:

 • pirmosios šalnos sugebėjo sušvelninti šaudymą, sunaikinti kenkėjus ir dezinfekuoti;
 • augalai perėjo į ramybės būseną;
 • yra garantija, kad ūgliai nebešals, nes jie sėkmingai išgyveno pirmąsias šalnas;
 • skiepijimui rekomenduojama naudoti tik neveikiančius ūglius, o išėjęs pensas išliks tokioje būsenoje iki pavasario.

kirpimo auginiai

Jei rudenį nebuvo įmanoma sudaryti atsargų, pavasarį bus galima nupjauti auginius ne blogiau, svarbiausia - nevėluoti. Pumpurai turėtų būti ramybėje, jei jie pradėjo žydėti, yra rizika, kad žvynas neįsišaknys.

Prieš derliaus nuėmimą ūgliai, rekomenduojama dezinfekuoti secateurs, paruošti etiketes (jei šakos yra supjaustytos iš kelių veislių). Auginiai supjaustomi įstrižai, iš karto megzti į kekę, jie nurodo, kuri veislė yra paruošta.

Auginių laikymas: kur ir kaip laikyti

Būtina sėkmingo laikymo sąlyga - auginiai turi būti ramybėje, kol bus naudojami. Pagrindinės užduotys, su kuriomis susiduria sodininkas:

 • neleiskite ūgliams užšalti;
 • įsitikinkite, kad jie nepradeda blogėti;
 • neleisti išdžiūti;
 • neleiskite graužikams sugadinti sodinamosios medžiagos.

Yra keli geri augalinių medžiagų išsaugojimo būdai, kiekvienas iš jų turi savo privalumų ir trūkumų. Vėsių regionų, kuriuose nuolat žiemoja sniegas, gyventojams rekomenduojama naudoti specialius polius:

 1. Kasti negilias (iki 30 cm) tranšėjas, iškirsti auginius, prieš tai dugną uždengus spygliuočių adatomis.
 2. Augalines medžiagas uždenkite eglių šakomis, smulkintais šiaudais, dirvos sluoksniu.
 3. Supilkite aukštą sniegą (bent pusę metro), sutvirtinkite kastuvu.
 4. Įdėkite pjuvenų sluoksnį (iki 20 cm).

pjaustant obuolių auginius

Šio metodo trūkumas yra tas, kad gali būti pažeisti ruošiniai, kuriuos skiepija graužikai. Galite išvengti sugadinimo plastikine ar metaline tinkleliu, turinčiu smulkius tinklelius.

Sandėliavimui taip pat rekomenduojama naudoti rūsį. Pakanka sudėti auginius į aplankus ar tankius maišus (nereikia jų surišti) ir nusiųsti į konteinerį sudrėkintomis pjuvenomis, durpėmis, samanomis. Drėkinkite pagal poreikį.

Jei auginių yra nedaug, naudokite šaldytuvą. Įdėkite augalines medžiagas į polietileno maišelį, palikite laisvai surištus, padėkite ant apatinės lentynos. Patikrinkite saugojimo metu.

Kada yra skiepijimo laikas

Nepaisant to, kad obelis skiepijasi ištisus metus, geriausia tai padaryti ankstyvą pavasarį. Skiepijimą rekomenduojama atlikti auginimo sezono pradžioje - šiuo metu sultys tik pradeda aktyviai judėti po medieną, o žievė gerokai atsilieka.

Jei inokuliacija atliekama dalijant, tada poilsio metu geriau paskubėti ir atlikti darbus dar prieš pradedant sultis judėti. Paprastai tai yra balandžio pradžia, tačiau šiltuose regionuose rekomenduojama procesą pradėti anksčiau - nuo kovo vidurio. Jei yra šalčio sugrįžimo rizika, atidėkite datas kelioms savaitėms.

Skiepijimas, kurio metu žnyplė įdedama į šoninį pjūvį, atliekamas vasarą, pavasarį ir net žiemą, ypač jei daigai jau yra išaugę.

obelis sode

Naudingi patyrusių sodininkų patarimai

Yra keletas patyrusių sodininkų patarimų, kurių pradedantiesiems rekomenduojama įsiklausyti:

 • Prieš skiepydami įsitikinkite, kad auginiai yra tinkami - nuleiskite juos įpjovimu į vandenį, po pusvalandžio atsargiai ištirkite skystį. Jei jie išlieka skaidrūs, naudokite ūglius, jei jie tampa drumsti arba pasidaro geltoni - naudojimą išmeskite - jie jau netinka.
 • Derliaus nuėmimui iš medžių, kurie nuolat genimi, naudokite augalines medžiagas - jos daug geriau laikomos ir aktyviai įsišaknija.

auginiai

 • Nuimdami derlių iš jaunų sodinukų, stenkitės nupjauti tik tas šakas, kurios bus pašalintos genėjimo metu, kad nepažeistumėte medžio.
 • Naudokite sodo pikį - jis apsaugos sekcijas nuo infekcijos, bakterijų, kurios gali pažeisti ūglius.
 • Derliaus nuėmimas turi būti didesnis nei būtina - net jei kai kurie jų laikymo metu suprastės, skiepijimui pakaks augalinės medžiagos.

Kitas svarbus patarimas - nenaudokite plonų, pažeistų ar susuktų šakų - iš jų negalėsite išauginti geros obelys.

Pjaunamųjų derliaus nuėmimas yra įdomus procesas, o įdėjus šiek tiek pastangų, jis tikrai pasibaigs nuostabiais rezultatais. Obuolių medis tikrai bus ačiū už jūsų darbą su geru sultingų, aromatingų ir sveikų vaisių derliumi. Svarbiausia yra laikytis taisyklių, patyrusių sodininkų rekomendacijų ir nesiimti eksperimentų, kurie gali pakenkti medžiui.

obuolių skiepijimas

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas