Chubarinių arklių aprašymas ir veislės, išvaizda ir spalvos atspalviai

Visų rūšių arklių šiame pasaulyje nėra. Jų įvairovė nuostabi ir verčia vėl ir vėl grožėtis nepriekaištingu gyvūnų grožiu. Chubaraya yra originali arklio spalva. Niekada neatspėsite, kokį linijų ir dėmių derinį Motina Gamta paruošė žaismingam arkliui. Kiekvienas pastebėtas augintinis yra unikalus reginys.

Istorinis pagrindas

Šaunių dailių vyrų gerbėjai laikosi Centrinės Azijos gyvūnų kilmės versijos. Manoma, kad arklys išvydo šviesą sukryžminus druskos spalvos eržilą ir nežinomos veislės kumelę. Pirmuosius neįprasto arklio paminėjimus galima pamatyti įmantriuose kinų piešiniuose. Chubariniai arkliai buvo pavaizduoti ant vazų, pagamintų iš geriausio porceliano. Žirgas buvo kilnių žmonių noro objektas. Valstybių vadai ir valdovai laikė garbe įsigyti tigro spalvos arklį.


Azijos kariai tvirtai tikėjo, kad magiškas arklys savininką daro neliečiamą, ir elgėsi su juo kaip su šventu gyvūnu. Be to, buvo tikima, kad ryški arklio spalva gali pasinerti priešininką į siaubą.

Ekspertų užgaida, chubar spalva dažnai vadinama appaloosa kostiumu, tuo tarpu Rusijoje tai yra veislės pavadinimas. Sumišimas susijęs su klaidingu vadovėlių vertimu iš anglų kalbos į rusų kalbą.

apibūdinimas

Chubara spalva būdinga skirtingų veislių atstovams. Kai kurie požymiai būdingi visoms dėmėtoms gražuolėms. Arklio plona, ​​šilkinė oda yra dekoruota apvaliomis dėmėmis. Ženklai gali būti bet kurioje gyvūno kūno vietoje. Dažnai augintinio vokai ir lūpos yra raižyti.

Juostinės kanopos ir išraiškingų akių šviesi sklera žirgui suteikia ypatingo žavesio. Būdingos gyvūno odos dėmės gali pakeisti formą ir vietą. Galutinė arklio forma trunka tik 4 metus.

chubara arklys

Kostiumo atspalviai

Nepaisant bendro kostiumo pavadinimo, yra daugybė įvairiausių chubarinių spalvų. Kaip tikri mados žinovai, žvalūs arkliai ant savo raumeningo kūno „nešioja“ įspūdingus raštus.

 1. Rašyta spalvų įvairovė. Arklio kūnas yra punktyras su daugybe mažų taškelių.
 2. Juodos spalvos nugaros kostiumas. Dažniau pasireiškia juodos, įlankos ir raudonos spalvos arkliais. Dideli žymėjimai yra gyvūno šonuose arba gale. Balta dėmių spalva suteikia arkliui elegantišką išvaizdą.
 3. Tigro spalva. Retai pasiseka sutikti arklį su tokiais ženklais. Ant šilkinio arklio kūno paviršiaus yra purslų ir įvairių formų dėmės. Šie asmenys dažnai demonstruoja laukinės praeities aidus: tamsus ruožas, einantis palei arklio stuburą, taip pat zebras primenantys žymėjimai ant kojų.
 4. Sniego spalva.Gyvūno kūnas papuoštas dideliais lengvais dribsniais. Ši spalva atrodo labai elegantiška tamsiame fone.
 5. Marmuro įvairovė. Tamsios ir spalvotos žymės sudaro banguotą modelį arklio šviesaus kostiumo fone.
 6. Leopardo spausdinimas. Arklio kūnas papuoštas kontrastingos spalvos dėmėmis.
 7. Blizganti roan. Platinos plaukų įmaišymas tam tikrose arklio kūno vietose suteikia neįprastą efektą. Apskritai šią rūšį sunku priskirti priešakiniams arkliams, nes su amžiumi gyvūnai įgauna ypatingą spalvą.
 8. Upėtakis. Smėlio spalvos žirgus, dekoruotus baltais taškeliais, dažnai galima rasti JAV ar Centrinėje Azijoje.

priešakinis arklys

Chubarinės veislės

Originali spalva būdinga kelių veislių gyvūnams.

 1. Altajaus veislės arkliai. Tamsios dėmės tankiai dengia gyvūno kūno paviršių. Kartais gamta apdovanoja arklius tigro ar leopardo spalva. Esant palankioms sąlygoms, arkliai gali kaupti poodinius riebalus, todėl jie gali lengvai ištverti šalną. Altajaus kumelės yra pieno gamybos rekordininkės.
 2. Mažas arklys, vadinamas Argentinos falabella. Miniatiūrinis gyvūnas negali pasigirti gaminiu, nes jo ūgis vos siekia 90 cm, tačiau protingas, meilus padaras dažnai yra vadovas žmonėms su negalia. Falabella įrodė save kaip augintinį. Miniatiūrinės veislės atstovai gali pasigirti dėmėtomis, įlankos ar stirnos spalvomis.
 3. Paslaptingas arklys Knabstrupperis. Gyvūnų kilmė siekia XVI a. Tai yra vienas ryškiausių priešakinių spalvų savininkų. Šviesus arklio kailis papuoštas patraukliomis tamsiomis dėmėmis. Spalvos ypatumas žirgui suteikia juokingą panašumą į dalmatijos šunį. „Knabstruppers“ yra mėgstami ir vertinami cirko pasaulyje. Dėl savo geranoriško, mokiško prigimties ir sugebėjimo mokytis žirgai dalyvauja geriausiuose cirko pasirodymuose.
 4. Amerikietiškas „Appaloosa“ arklys. Tamsios dėmės efektyviai kontrastuoja su augintinio kūno atspalviu. Išraiškingos gyvūno akys efektyviai pabrėžia arklio originalumą ir nepakartojamą grožį.
 5. Pinzgauerio veislė. Kitas Alpių darbuotojo vardas yra norik. Dėl savo galingos struktūros arklys yra naudojamas sunkiems darbams. Augintinis gabena prekes ir padeda ūkininkams atšiauriame klimate. Šviesus gyvūno kailis papuoštas mažomis tamsiomis dėmėmis.
 6. Mongolų arklys. Iš legendinių protėvių žirgai paveldėjo trumpą ūgį (130 cm), dumble kūną ir šiurkščią vilnos struktūrą. Šios savybės buvo būtinos norint išgyventi nuolatinių mūšių akivaizdoje. Beveik visi mongolų veislės atstovai išsiskiria priešakiniu kostiumu.
 7. Karabair. Sujungus rytinės kilmės eržilus ir Turkmėnijos kumelius, gimė nuostabi arklių veislė. „Karabair“ sugeba nutiesti kelią sunkiai pravažiuojamose vietose, stoiškai ištverti orų neaiškumus ir mikliai įveikti kliūtis. Kai kurie istorikai tvirtina, kad Karabų protėvis yra Aleksandro Didžiojo, Bucephaluso arklys. Veislė yra padalinta į 2 grupes: arkliukas ir arklys. Chubaray spalvos dažymas karabajeriuose pasireiškia tik tam tikrose kūno vietose.

chubara arklys

Veisimas priešakinių arklių

Sunku pasiekti priešakinio kumeliuko gimimą. Teigiamo rezultato tikimybė priklauso nuo specialaus geno buvimo, arklio veislės ir spalvos tipo. Pavyzdžiui, beveik neįmanoma gauti tigro spalvų palikuonių. Laukinis genas negali būti paveldimas. Lengviau pasiekti žirgo Appaloosa, Falabella ir Altajaus priešakinių palikuonių išvaizdą.

Norėdami padidinti teigiamo rezultato tikimybę, kertama poros chubarinės spalvos individų.Net ir esant tokioms sąlygoms, nėra garantijos, kad atsiras dėmėtų palikuonių. Net po kumeliuko gimimo neįmanoma iš karto nustatyti būsimos gyvūno spalvos. Dėmės ant arklio atsiranda po kelių mėnesių. Tos pačios veislės veislės kryžmažiedžių atstovai padidina norimo rezultato tikimybę.

Maitinimas ir priežiūra

Gyvūno sveikata ir gerovė priklauso nuo dietos kokybės ir sulaikymo sąlygų. Kiekvieną dieną arklys turėtų gauti:

 • 10-25 kg šieno;
 • 5 kg koncentruoto pašaro, kurį sudaro avižos, kukurūzai, miežiai, rugiai ir kviečiai.
 • 2 kg sėlenų;
 • 3 kg sultingų pašarų. Šiai kategorijai priklauso: bulvės, morkos, moliūgas, burokėliai ir žolelių papildai.
 • vitaminai ir kaulų miltai.

Gyvūnas laikomas erdvioje, šviesioje, vėdinamoje patalpoje. Augintiniui suteikiamas individualus kioskas, kurio plotas ne mažesnis kaip 5 kv. m.

Augintinio „butai“ valomi kasdien, o pavasarį patalpos valomos antiseptiku. Kioske esančios grindys yra padengtos šiaudais. Kioske įrengta girdykla ir tiektuvas. Arkliui suteikiama prieiga prie švaraus vandens. 3–4 kartus per savaitę arklys išvedamas pasivaikščioti.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas