Kodėl agurkų lapų kraštai pagelsta ir ką daryti

Agurkas yra gana subtilus augalas, kuris iškart pradeda reaguoti į netinkamą priežiūrą, temperatūros pokyčius ar netinkamą dirvą. Štai kodėl daugelis daržovių augintojų susiduria su problema, kai agurkų lapai pakraščiuose pagelsta. Suradę pirmuosius tokių pokyčių požymius ant krūmų, būtina nedelsiant pradėti gydyti agurkus.

Kodėl lapai pagelsta

Prieš pradėdami kovoti su agurkų lapų pageltimu, turite susipažinti su pagrindinėmis šios problemos priežastimis.

Temperatūrų skirtumai

Gana dažnai agurkų lapuose atsiranda geltonos dėmės dėl to, kad krūmai auginami nestabilios temperatūros sąlygomis. Agurkai mėgsta šilumą, todėl dėl staigių temperatūros pokyčių geltoni gali būti ne tik agurkų lapų kraštai, bet ir jų augimas.

Augindami sodinukus šiltnamyje, turite atidžiai stebėti temperatūrą kambaryje. Jis neturėtų būti per didelis, nes tai suaktyvina bakterijų vystymąsi ir skatina šaknų puvimą.

temperatūrų skirtumai

Netinkamas auginimo plotas

Kartais agurkų lapų spalva pradeda keistis dėl netinkamos vietos daržovėms auginti. Kad agurkai neturėtų jokių ligų, jų auginimui būtina pasirinkti vietas, kuriose yra geras apšvietimas. Tačiau šiam augalui taip pat reikia atspalvio. Todėl būtina sode pasirinkti tokią vietą, kuri būtų iš dalies nuspalvinta, kad agurkai nebūtų karšti, o jų lapai ne pageltonuotų.

netinkama svetainė

Trūksta maistinių komponentų

Yra žinoma, kad agurkai yra reiklūs dirvožemiui, todėl, jei jame nėra pakankamai maistinių medžiagų, agurkų lapai pagelsta ir nudžiūsta. Dažniausiai ši problema atsiranda dėl azoto tręšimo trūkumo. Trūkstant azoto, apatiniai lapai pradeda geltonuoti, o vaisiai pradeda kreivėti.

Kai pasirodo minėti požymiai, į dirvą reikia įpilti 3–4 kibirus praėjusių metų mėšlo. Į dirvą nereikėtų įpilti per daug mėšlo, nes tai gali sukelti augalo mirtį.

trūksta komponentų

Laistyti

Kai kurie daržovių augintojai geltonos dangos atsiradimą ant lapų sieja su netinkamu laistymu. Dažniausiai agurko lapų kraštai pagelsta, kai vasarą nepakanka drėgmės. Tačiau kartais ši problema atsiranda dėl netinkamo laistymo režimo. Galų gale, daugelis žmonių mėgsta laistyti daržoves dažnai ir po truputį. Tokiu atveju skysčio prasiskverbti į gilų dirvožemio sluoksnį, kur yra agurkų šaknys, tiesiog nebus pakankamai. Tai lemia šaknies sistemos išeikvojimą ir laipsnišką geltonų dėmių atsiradimą ant agurkų lapų.

laistyti ant žemės

Miltligė

Kartais po miltligės atsiradimo augalas pagelsta. Nustatyti tokią ligą agurkuose yra gana paprasta. Pirmiausia ant agurkų apatinių lapų atsiranda balta dėmė. Po savaitės liga palaipsniui plinta lapais viršutinėje krūmo dalyje. Pirmiausia kraštas pradeda geltonuoti, o tada lapai nudžiūsta. Jei miltligė nebus išgydoma laiku, tada visi lapai nukris ir augalas žus.

Jūs galite atsikratyti ligos naudodamiesi vaistais Zaslon ar Topaz. Rekomenduojama juos naudoti prieš prasidedant pirmiesiems vaisiams ant krūmų.

miltligė

Fusariumas

Kita priežastis, kodėl ant lapų atsiranda geltonas kraštas, yra Fusarium. Dėl šios grybelinės ligos užsikemša visi augalų kapiliarai, o tai apsunkina maistinių medžiagų tiekimą į lapus. Daugeliu atvejų net savalaikis ligos gydymas nepadeda išsaugoti užkrėstų krūmų, ir jie miršta. Todėl rekomenduojama iš anksto atsikratyti krūmo, kuris pradeda geltonuoti, kad liga neplistų sveikiems augalams.

grybelinė liga

Ką daryti, jei krūmai pagelsta

Išsiaiškinę, kodėl pageltę lapai gali atsirasti agurkuose, rekomenduojama susipažinti su pagrindiniais pageltimo gydymo būdais. Yra keletas gana įprastų priemonių, kurios gali padėti pašalinti gelsvą atspalvį iš agurkų.

pageltę krūmai

Fitosporinas

Jei ant agurko lapo atsirado geltona dėmė, tuomet ją galima purkšti Fitosporin. Tai padeda greitai pašalinti geltonumą ir išgydyti augalą nuo daugelio ligų. Šį vaistą rekomenduojama vartoti žydėjimo ar auginimo sezono metu, nes šiuo laikotarpiu augalai jį geriau pasisavina.

Prieš naudodami Fitosporin įvorėms gydyti, turite pasigaminti darbinį tirpalą. Tam reikia penkis litrus virinto vandens įpilti apie 15-20 gramų vaisto. Gautas skystis sumaišomas ir užpilamas 30–40 minučių. Agurkai purškiami kartą per savaitę per mėnesį. Nerekomenduojama to daryti debesuotu oru, nes lietus greitai nuplauna Fitosporiną iš lapų.

fitosporino vaistas

Oksihomas

Daugelis sodininkų, kai agurkų lapai pagelsta, purškia juos Oxyhom. Tai gana veiksminga priemonė, su kuria jūs galite greitai atsikratyti ligų bet kuriame jų vystymosi etape. „Oxyhom“ galima naudoti ne tik gatvėje, bet ir šiltnamiuose.

Vaistas gaminamas miltelių pavidalu, prieš perdirbant agurkų sodinukus, būtina paruošti darbinį tirpalą. Jo paruošimo metu į 10 litrų vandens pridedama apie 20–30 gramų „Oxychom“. Sukurtas mišinys purškiamas pistoletu du kartus per mėnesį ant lapų paviršiaus. Tarpas tarp kiekvieno purškimo turėtų būti apie 14-15 dienų.

„Oxyhom“ agurkams

Topazas

Kai lapai yra lengvai apvadu aplink kraštą, turėtumėte naudoti fungicidą Topaz. Naudodami šį įrankį galite išgydyti krūmus nuo miltligės ir kitų ligų, kurias sukelia grybelinės bakterijos. Topazas gali būti naudojamas ne tik jau užkrėstų sodinukų gydymui, bet ir profilaktikai.

Fungicidas būna įvairių formų, tačiau rekomenduojama nusipirkti Topaz miltelių pavidalu. Norėdami iš jo paruošti tirpalą, 20 gramų vaisto įpilama į 10 litrų vandens. Apdorojimo metu vienam kvadratiniam metrui žemės turėtų būti sunaudota apie du litrus Topazo. Augalai turėtų būti purškiami du kartus per mėnesį. Jei po to geltona riba neišnyksta, tada vaisto vartojimas pratęsiamas dar mėnesiui.

topazas ant žemės

Kvadrisas

Jei lapų kraštai pakraštyje pagelsta, tuomet galite atsikratyti šios problemos naudodami „Quadris“. Fungicidas buvo sukurtas siekiant kovoti su pageltimu ir apsaugoti daržoves nuo ligų. Su jo pagalba jūs galite atsikratyti miltligės, vėlyvo pūtimo ir miltligės.Quadris iškart po purškimo prasiskverbia pro lapus ir apsaugo juos nuo tolesnio patogenų užpuolimo.

pagalba iš keturkojų

Prieš pradėdami naudoti Quadris, turėsite pradėti kurti darbinį mišinį. Norėdami tai padaryti, ketvirtadalis 10 litrų talpos indo turės būti užpildytas vandeniu. Tada į skystį įpilama 200 ml Quadris. Tirpalas kruopščiai sumaišomas, po to į indą įpilama dar 2–4 litrai vandens. Paruoštas mišinys turi būti sunaudotas per 24 valandas, nes tada nebus įmanoma perdirbti daržovių su juo.

Agurkų perdirbimą rekomenduojama spręsti visiškai nesant vėjo, kad skystis neužpuršktų darže esančių kaimyninių augalų.

agurkų perdirbimas

Kaip maitinti agurkus

Agurkus rekomenduojama reguliariai šerti azoto trąšomis, nes dėl jų trūkumo lapai pradeda keisti spalvą. Šiuo atveju tręšimas azotu turi būti ne labai koncentruotas, kad netyčia nesudegtų krūmai. Norėdami paruošti tręšimo tirpalą, įpilkite 20–30 gramų trąšų į 5–7 litrus vandens. Užpylus azoto trąšomis, agurkus reikia laistyti šiltu vandeniu.

padėkite agurkus

Be to, azoto pagalba galima maitinti žalumynus. Tokiu atveju tirpalas bus purškiamas ant įvorių purškimo buteliu.

žalumynų maitinimas

Išvada

Ne paslaptis, kad agurkų lapų kraštai dažnai pagelsta ir tai lemia augalo mirtį. Naujieji daržovių augintojai nežino, kaip susitvarkyti su lapų pageltimu. Norint atsikratyti šios problemos, būtina nustatyti pageltimo priežastis ir pasirinkti tinkamiausias priemones kovai su ja.

augalų mirtis

Atsiliepimai
  1. Igoris
    6.06.2018 11:12

    Agurkų lapų pageltimas yra nemaloni problema, tačiau geresniam augimui naudoju „BioGrow“ ir nereikia gailėtis dėl pasirinkimo, įrankis yra šaunus, rezultatas akivaizdus, ​​galite juo naudotis.

    Atsakyti
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas