Ką daryti, jei agurkų lapuose atsiranda geltonos dėmės ir kaip gydyti

Agurkus jų vasarnamyje galite rasti beveik bet kuris daržovių augintojas. Gana sunku rasti žmogų, kuris nenorėtų šviežių agurkų. Auginant šią daržovę kai kurie susiduria su tuo, kad agurkų lapuose atsiranda geltonos dėmės. Todėl prieš auginant rekomenduojama išmokti išgydyti geltonąsias dėmeles agurkuose.

Kodėl agurkai keičia lapų spalvą

Prieš pradėdami gydyti pageltimą, turėtumėte išsiaiškinti, kodėl ant agurkų lapų atsiranda geltonos dėmės. Yra keletas labiausiai paplitusių šios problemos priežasčių.

Maistinių medžiagų trūkumas

Pagrindinė lapų spalvos pasikeitimo priežastis yra magnio ar kalio trūkumas. Dėl šios priežasties augale pradeda atsirasti raudonos ir sausos dėmės. Tuo pačiu metu iš pradžių pažeidžiami tik lapų kraštai, o likę jie pradeda geltonuoti tik po kelių dienų.

Esant stipriam magnio trūkumui, pirmiausia pažeidžiamos lapų plokštelės tarp venų. Pirmieji, pakeitę jų spalvą, yra apatiniai lapai, ir tik po to apatiniai agurkų lapai yra padengti dėmėmis.

geltonas lapas

Jei problema kilo dėl maistinių medžiagų trūkumo, tuomet turėtumėte naudoti vaistinę svogūnų užpilą. Jo paruošimui 100 g luobelės užpilama 10 litrų vandens. Tada visa tai kruopščiai sumaišoma ir virinama apie 20 minučių. Kai paruoštas mišinys visiškai atvės, galite pradėti gydyti agurkus. Kiekvienas įvoris apdorojamas litru paruoštos infuzijos.

elementų trūkumas

Peronosporozė

Dėmės ant agurkų lapų šiltnamyje ir gatvėje gali atsirasti dėl miltligės. Norint sužinoti, kad augalas nuo peronosporozės pasidarė geltonas, reikėtų ištirti jo pagrindinius simptomus. Kai ši liga pasireiškia, pirmiausia kenčia tik apatinė krūmų dalis. Ant jo atsiranda silpnas pilkos spalvos žydėjimas su lengvu purpuriniu atspalviu. Po kelių dienų nuo ligos pradžios dėmė pradeda plisti į visą krūmą.

Lapai palaipsniui išdžiūsta ir laikui bėgant dėl ​​to augalas gali visiškai mirti.

Dažniausiai dėmės ant agurkų lapų dėl miltligės atsiranda auginant esant dideliam drėgniui. Todėl, prieš gydydami geltonomis dėmėmis ant agurkų lapų, turėtumėte sumažinti drėgmės lygį.

peronosporozės liga

Norėdami apsaugoti agurkus nuo peronosporozės atsiradimo, turite:

 • laistyti krūmus šildomu ir nusistovėjusiu vandeniu;
 • laiku surinkti prinokusį derlių;
 • stebėti sėjomainą.

Kai atsiranda pirmieji ligos požymiai, turite nedelsdami nutraukti augalų laistymą ir apdoroti juos Bordo skysčiu. Gydymo metu taip pat galite naudoti polikarbaciną.

 pirmieji požymiai

Cladosporium

Kartais lapai pagelsta dėl augalo, kenčiančio nuo kladosporijos. Ši agurkų grybelinė liga turi ryškių simptomų, todėl ją gana lengva atskirti nuo kitų ligų.

Pradiniame etape ant lapų atsiranda maži apvalūs taškeliai. Iš pradžių jų dydis yra tik 1-2 mm, tačiau po dviejų dienų jie pradeda augti ir išdžiūti. Truputį palietus ranką, atsiradę dėmeliai sunaikinami.

kenčia nuo kladosporiozės

Kladosporijos prevencijai būtina:

 • kasmet sodinkite agurkus naujoje vietoje;
 • reguliariai vėdinkite agurkus šiltnamyje;
 • laistymo metu naudokite tik šildomą vandenį;
 • prieš sodindami agurkus, visiškai išvalykite augalų liekanų, kurios anksčiau buvo auginamos ant jo, vietą.

Jei dėl kladosporiozės ant augalų jau atsirado geltonos dėmės, tuomet turėtumėte nedelsdami nutraukti laistymą savaitei. Gydymui rekomenduojama naudoti Foundationol arba Bordeaux skystį.

vėdinti agurkai

Antracnozė

Geltonos dėmės ant agurkų šiltnamyje ir sode dažnai atsiranda dėl antracnozės. Dažniausiai antracnozė atsiranda dėl to, kad nebuvo pasodintos nedezinfekuotos sėklos. Taip pat augalas gali užsikrėsti dėl grybelio dirvožemyje.

Kai ši liga atsiranda ant agurkų, šalia venų galite pamatyti keletą raudonos spalvos dėmių. Paprasčiau tariant, praėjus 2–3 dienoms po užsikrėtimo, lapai pradeda greitai džiūti, o ant vaisių atsiranda tamsių opų.

antraknozė pavergta

Atsikratyti ligos yra gana paprasta. Norėdami tai padaryti, augalus vieną kartą per savaitę reikia apdoroti Bordeaux skysčiu ir silpnu vario sulfato tirpalu. Kai kurie augintojai tada agurkų krūmus apibarsto kalkėmis ar medžio anglimis.

bordo skystis

Lauko mozaika

Kartais yra atvejų, kai agurkų daigai palaipsniui pradeda geltonuoti dėl užkrėtimo lauko mozaikomis. Ši liga vienodai dažnai pasireiškia tiek šiltnamiuose, tiek daržovių daržuose. Ant kiekvieno šia liga užkrėsto krūmo lapo šalia venos atsiranda bent vienas geltonos spalvos dėmelis.

Jei nieko nebus padaryta, laikui bėgant visas krūmas bus padengtas tokiomis dėmėmis. Dėl to sumažėja gėlių skaičius, todėl derlius blogėja. Norėdami išgydyti lauko mozaiką, pakanka kelis kartus per savaitę krūmus apdoroti išrūgomis. Procedūra atliekama tol, kol lapai pradeda atsigauti.

geltona mozaika

Kaip gydyti geltonus lapus

Kova su geltonomis dėmėmis ant agurkų sodinukų vykdoma pasitelkiant specialius preparatus, kurie padeda gydyti tam tikras agurkų ligas. Todėl prieš gydymą agurkų sodinukų liga, turėtumėte susipažinti su efektyviausiais vaistais.

svogūnų lukštai

Topazas

Šio fungicido pagalba galite greitai atsikratyti grybelinių ligų, dėl kurių agurkų lapai yra padengti taškeliais. Taip pat ši priemonė dažnai naudojama šių ligų prevencijai. Pagrindinis „Topaz“ pranašumas yra tai, kad jis nėra toksiškas, todėl niekaip negali pakenkti žmonių sveikatai.

Ši priemonė yra įvairių formų. Dažniausiai parduodami kaip mėlyni milteliai arba skystas tirpalas. Naudodami miltelius, turėsite susidurti su darbinio tirpalo paruošimu. Norėdami tai padaryti, 10 g vaisto reikia sumaišyti su 10 litrų vandens. Dešimčiai kvadratinių metrų žemės reikia suvartoti mažiausiai du litrus mišinio.

nuo grybelinių ligų

Hom

Kai kurie daržovių augintojai naudoja „Hom“ po to, kai agurkai pradėjo dengti gelsvomis dėmėmis. Dažniausiai jis naudojamas kaip Bordeaux skysčio pakaitalas. Ši priemonė yra labai efektyvi nuo daugelio skirtingų grybelinių ligų. Preparato sudėtyje yra vario oksichlorido, kuris turi kontaktinį poveikį.Kai ši medžiaga patenka į lapų paviršių, ji neleidžia infekcijos sukėlėjams patekti į augalų audinius.

„Hom“ parduodami žalių miltelių pavidalu, kurie prieš naudojimą turi būti ištirpinti vandenyje. Norėdami tai padaryti, 30 g fungicido sumaišoma su 5–7 litrais vandens ir užpilama pusvalandį. „Hom“ rekomenduojama naudoti kartą per savaitę ramiu oru. Jei beveik kiekviename lape atsiranda dėmių, tada mišinį reikia naudoti dažniau.

dėmių valiklis

Cirkonas

Galite atsikratyti gelsvų dėmių, kurios atsiranda naudojant "Zircon". Šis vaistas ne tik apsaugo jaunus krūmus nuo ligų, bet ir suaktyvina jų augimą. Galite naudoti "Zircon" bet kuriame agurkų vystymosi etape. Daugelis daržovių augintojų jį naudoja net ruošdami dirvą prieš sėją, prieš sodindami šiltnamiuose.

Produktas yra visiškai saugus žmonėms, nes jo sudėtyje nėra cheminių komponentų, o produktą sudaro tik augalinės kilmės elementai.

Prieš išgydant lapų pageltimą, turėtumėte paruošti darbinį mišinį. Tam indas užpilamas 2–5 litrais vandens, po to į jį įpilama 25 g vaisto. Tada mišinys sumaišomas ir supilamas į dešimties litrų vandens kibirą. Paruošta medžiaga naudojama kartą per savaitę, kol krūmai bus visiškai atkurti.

cirkonis žmonėms

Oksihomas

Jei agurkuose yra mažos rudos dėmės ant lapų, tuomet turėtumėte naudoti "Oxyhom". Su juo jūs galite apsaugoti augalus nuo įvairių ligų arba juos išgydyti. Pagrindiniai vaisto pranašumai yra jo ilgalaikis terapinis poveikis. Kelis kartus pasinaudoję šia priemone nuo geltonų dėmių, galite ilgai pamiršti apie kovą su jomis. Įsiskverbęs į lapus, „Oxychom“ paveikia beveik visus svarbiausius grybelinių ląstelių komponentus, dėl kurių lapai pagels.

Vaistas parduodamas miltelių pavidalu, todėl prieš vartojimą verta paruošti darbinį tirpalą. Į užpildytą dešimties litrų talpyklą įpilama 20–40 g vaisto. Visa tai kruopščiai sumaišoma ir supilama į mažesnius indus. Įrankis naudojamas kas dvi su puse savaitės.

darbinis sprendimas

Išvada

Daugelis daržovių augintojų nežino, ką daryti su geltonomis dėmėmis ant agurkų lapų. Norėdami išvengti geltonumo atsiradimo, turėtumėte susipažinti su pagrindinėmis jų atsiradimo priežastimis ir priemonėmis, kurios padės jų atsikratyti.

Atsiliepimai
 1. alina
  12.12.2017 08:20

  Daugelis vasaros gyventojų susiduria su tokia problema kaip agurkų lapų pageltimas. Priežastys gali būti daug. Tai amarų, ligų ir temperatūros pokyčiai. Aš naudojuosi priemone „BioGrow“, gerai padeda augalams augti ir dar nepastebėjo lapų pageltimo. Tiesa, naudojau tik pirmus metus, tačiau rezultatas man patiko. Kitas metodas yra labai efektyvus. Išsaugokite bananų odas žiemą ir užšaldykite. O kai ateis laikas sodinti agurkus, tiesiog palaidokite juos žemėje. Ir taip tęskite periodiškai visą žydėjimo periodą. Agurkai bus žali iki rudens. Didelis derlius.

  Atsakyti
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas