Cherokee pomidorų veislės aprašymas, jo savybės ir derlius

Cherokee pomidorai buvo auginami dar XIX amžiuje JAV. Jis laikomas vienu skaniausių juodųjų vaisių pomidorų pasaulyje. Jis turi švelnų minkšto skonio ir dūminio aromato minkštimą.

Charakteristika

Veislė nekelia aukštų reikalavimų auginimo sąlygoms. Jos aukštis siekia apie 180 cm. Manoma, kad optimaliausia formuoti 2–3 stiebų krūmą. Paprastai krūme susidaro iki 8 skiltelių su vaisiais. Tai vidutinio ankstyvumo veislė. Laikas iki pirmųjų vaisių nokinimo yra 110–115 dienos.

Čerokių pomidoras

Vaisiai yra pusapvaliai, dideli, rudai violetinės spalvos. Vieno čerokių purpurinio pomidoro svoris siekia 300–400 g, tačiau jo dauguma sveria nuo 200 iki 300 g. Viduje yra kepsnys, tankus, bet labai sultingas, su daugybe kamerų sėkloms. Minkštimo skonis pagerėja, kai daržovė visiškai subręsta. Jie taip pat turi puikų aromatą.

Čerokių pomidorai naudojami pjaustyti į salotas, gaminti sumuštinius. Be to, jie tinka gaminti padažus ir kečupus.

aukšti reikalavimai

Cherokee purpurinė širdis

Viena iš egzotinių pomidorų veislių yra „Cherokee Purple Heart“. Centrinėje Rusijoje ir šiauriniuose regionuose rekomenduojama jį sodinti šiltnamyje. Tik pietuose jis sėkmingai auga atvirose lovose.

Krūmų aukštis labai priklauso nuo auginimo sąlygų ir svyruoja nuo 1,2 iki 2 metrų. Vaisiai yra purpuriniai. Jie turi puikų skonį ir aromatą. Veislės vidutinis nokinimo laikotarpis. Viename šepetėlyje yra iki dešimt pomidorų. Jie stebina savotišku „nuoširdžiu“ žvilgsniu, nukreiptu žemyn. Violetinė cherokee yra labai mėsinga, turi gerą subtilų skonį ir malonų aromatą.

purpurinė širdis

Vieno vaisiaus svoris yra nuo 150 iki 300 g.Vienas krūmas yra pajėgus užauginti iki 4 kg prinokusių pomidorų, esant drėkinimo režimui ir laiku maitinantis.

Pagrindinė teigiama pomidoro savybė yra jo atsparumas ligoms. Bet jei nesilaikoma prevencinių priemonių, krūmus gali paveikti baltažiedė ar voratinklinė erkė. Whitefly atsikratyti labai sunku, nes šios rūšies kandys yra apsaugotos nuo daugelio cheminių medžiagų.

Auginant šios veislės pomidorų šiltnamyje, krūmus gali paveikti juodgalvis ir fuzariumas. Didelė drėgmė šiltnamio viduje skatina grybelines ligas.

egzotiniai pomidorai

Pririšti krūmai

Šių įvorių aukštis yra gana didelis, todėl jas reikia pririšti prie atramų. Stiebai gali neatlaikyti liejamų vaisių apkrovos ir gulėti ant žemės ar nubyrėti.

Tinkamai pririšti pomidorai sugebės atlaikyti nepalankių oro sąlygų padarinius.Be to, tai prisideda prie laisvo saulės spindulių įsiskverbimo į augalą ir oro patekimo.

Įvorės gali būti pritvirtintos prie savarankiškų atramų, ant horizontalių paklotų, ant tinklo tvoros ar piramidės formos dangtelių. Cherokee pomidorams pirmenybė teikiama keliaraiščiui iki tinklelio gyvatvorės. Jis traukiamas šalia pomidorų eilių, o stiebai prie tinklo pritvirtinami virvelėmis arba specialiais segtukais.

drėkinimo režimas

Profilaktinės priemonės nuo kenkėjų ir ligų

Norint apsaugoti pomidorus nuo ligų ir kenkėjų, rekomenduojama laikytis šių reikalavimų:

  • stebėkite sėjomainą;
  • ne sodinkite jų šalia kitų naktinių namelių, ypač su bulvėmis;
  • laiku pašalinti ligotus krūmus ar kenkėjų paveiktus augalus;
  • nuėmus derlių, viršūnės turėtų būti pašalintos iš lovų.

pasodinkite juos netoliese

Atsiliepimai

Remiantis apžvalgomis, cherokee veislės yra geriausi pomidorai, auginami visoje šalyje.

Jaroslava Ivanovna, 58 metai: „Aš šiuos pomidorus sodinu savo darže 15 metų. Jis niekada manęs nepaleido. Vaisiai trunka 1,5–2 mėnesius, todėl mano šeima pomidorais aprūpinta iki rudens “.

parodymai liudija

Svetlana Nikolaevna, 44 metai: „Cherokee skonio prasme lenkia daugelį kitų pomidorų veislių ir hibridų. Jie nėra reiklūs auginimo sąlygoms. Vienintelis sunkumas yra privalomas susiejimas. Keltuvą būtina atlikti dažnai, nes auga stiebai “.

Fiodoras, 34 metai: „Neseniai pradėjau sodininkystę, bet jau turiu mėgstamiausių pomidorų veislių. Vienas iš jų yra čerokių pomidorai. Jie tinkami naudoti švieži. Jie yra gana atsparūs auginimo sąlygoms ir ligoms “.

skonio rodikliai

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas